Ish-koloneli i FSK-së: Mund ta strehoj një familje të prekur nga tërmeti

Ish-koloneli i FSK-së, Afrim Veseli, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që ka goditur Turqinë në orët e hershme të mëngjesit, shkruan ALBNEWS.


Ai është shprehur i gatshëm që të strehojë një familje që është prekur nga tërmeti.

“Zot ndihmoje Turqin dhe popullin turk. Ofrohem vullnetarishtë ta strehojë një familje nga zonat e prekura nga termeti, buk e krip e zemër siq e kemi tradit. Ne nuk harrojmë mikun”, ka shkruar ai.

Nga ky tërmet 7.8 ballë kanë mbetur të vdekur mbi 700 persona.