Kam qen aq naive sa ka arrit te me genjej gjate gjithe kesaj kohe dhe Une Burrit i kam besuar me sy mbyllur!

Kam qen aq naive sa ka arrit te me genjej gjate gjithe kesaj kohe dhe Une Burrit i kam besuar me sy mbyllur! – Pershendetje,shpresoj ta postoni sa me shpejt pasi kam nevoje per mendimet ose ndihmen tuaj. Ateher jam e martuar qe 5 vite me burrin tim,e kam dashur dhe e dua shum aq shum sa per te kam sakrifikuar shum,dukej sikur dhe ai me donte dhe akoma i njejti vazhdon por kohen e fundit nuk jam me aq e bindur. Ne kemi bashk nje djal nje vjec e gjysem dhe aktualisht jam perseri shatatzane (shtatzani kjo qe nuk e deshiroja) dhe po pres dita dites te lind. Tani problemin e kam me burrin,mendoj qe kam qen aq naive sa ka arrit te me genjej gjat gjith kesaj kohe dhe un e bindur i kam besuar me.sy mbyllur,duke menduar se edhe ai e ndjen te njejten gje per mua. E kam kuptuar qe ende interesohet per ish te dashuren qe ka pasur para meje,dhe akoma gjithcka qe ndodh reth tij e lidh me ate vajze. Jam e deshperuar dhe shum e merzitur,e kam pyetur se si qendron puna jam munduar te bisedoj me te por ai vazhdimisht me genjen duke me thene qe un jam gabim dhe jam fiksuar pas kesaj historie dhe po trilloj me mendjen time,kurse un jam e sigurt per kete qe po e them pasi e verej genjeshtren ne syt e tij dhe e kam kuptuar nga burime te sigurta. Ne jetojme ne Gjermani prej para dy vitesh dhe un ketu nuk njoh njeri pervec burrit,nuk kam familjar e as shoqeri qe te kem ku te drejtohem,vec kesaj nuk e di as gjuhen ashtu sic duhet,pasi i jam perkushtuar rritjes se djalit. E kam vendosur te largohem prej ketij personi qe ja dhash shpirtin tim dhe me ka zhgenjyer dhe deshpruar jasht mase. Femijet nuk e kam nder mend tja le ketij,sigurisht qe do i mar me vete po sikur te me kushtoj edhe me jet. Tani ajo qe dua te di nga ju eshte se ku mund te drejtohem per ndihme ketu,me siguri ju qe jetoni ne Gjermani nje pergjigje mund te ma jepni. Ne polici nuk drejtohem dot pasi ai nuk ushtron maltretime ndaj meje,nuk me mungon asgje as mua e as djalit por vetem qe ma punon pas shpine. Krenaria ime nuk e pranon kete gje,smund te jetoj me nje person qe nuk me don dhe akoma interesohet dhe mendon per ish te dashuren,ne nderkohe qe un po numeroj ditet e fundit te shtatzanis dhe po pres te me vije ne jet femija tjeter. Ju lutem me orientoni disi se ku te drejtohem,ne Kosov nuk behet fjal te ktheehem pasi nuk e kam perkrahjen e familjes dhe as mundesit financiare. Ju uroj gjith te mirat.