Me fejoj Baba pa pas sen me te, pinem kafe si koleg dhe bashkevendas dhe aty u keqkuptua cdo gje!

Me fejoj Baba pa pas sen me te, pinem kafe si koleg dhe bashkevendas dhe aty u keqkuptua cdo gje! – Para 7 vitesh isha ne lidhje me nje djal .Une isha 18 ai 20 vjet.Kishim aq lidhje tmir e aq shum dashni sa dikur na ra msyshi .Familjet e dyve e dinin per lidhjen tone, edhe pse familja ime jo shum dakord se ai ishte i varfer.Pas thuajse 1 viti ne lidhje ,nje shok i tij i kish fol pak keq per mu , e ai mu dok qe ja nisi me u largu pakkk sdii edhe pse mthojke une ty tbesoj… thjesht tkom tregu qka mka tha … ato jen kon sene tpa verteta… per at aryse mu mvike inati pse ai me ju besu ktyne sene ..pse me ma than . ja nisi kapak me mu distancu .. e edhe une ja nisa fk edhe une pak u distancova edhe shkaku i prinderve.Po prap nuk e. Shkeputum lidhjen…. ja nisa po shkoj ne fk . Nejse u harru kjo tem prej anes tij ,,,po jo edhe prej anes tem se hsum mvike inati pseee me mendu qe kom kalu me nje shok tij…Kur e ka dit qe jom e para,sdi ja nisa kapak me u zbeh deri 1 dit i thash a bojm pak pauz…seriozisht kisha shum nevoj…knej familja jem nuk dojshin qe une me sharru ne fml tvarfer po me vazhdu shkoll…vazhdova per 1 vit e gjys fk … u njoftova me nje koleg i cili vike me bus tonin se ish i ni vendi afer neve.Folsha pak ma shlir me to se edhe koleg edhe bashkvendas… Nje dit po dal me pi kafe me to si me koleg normalisjt… po ku e hanger dreqi nje familjare temen po qellon e po na sheh tu shku me pi kafe… babin e kom pas tshtir me bo me ni diqka fill tbohke per 5 pare… edhe qka me bo mbojshin shum presionn,,a je tu kalu a pse je dal ( se qashtu mentaliteti ne vendin tonë .U fejova pa dashni e pa pas sen me to …Po prap mendjen e zemren te ai oooo Zot psee besoni Zoti e. Din se sa keq jom kon gjith kto vjet.Asniher aspak dashni skom pas per to hiqq.Mas gjith qesaj kohe… na lidhi fati prap ket vit me fol me ish-in .E kuptova qe osht ka shkon me nje qik edhe ajo bashkvendase e jona.Vendosa me i shkru edhe me ja tregu krejt ngjarjen… se ai teper mka lut ,gjith kohes ka dasht me gjet metod me fol e me i tha me u kthy… hale mdon shummmm.ju kisha lut asaj qikes .. e din ajo osht nket grup… qai personi qe tka shkru i ka pas krejt tverteta … na jena taku .. kena fol.. po ai mka detyru me tshkru edhe me tthan qe sosht e vertet ajo… Po mvjen gjynah me kalu ni jet me dikon qe nuk tdon… Ai nuk tdon.. E di qe ki me pas shtir ..po ndaju nuk osht bo vone leje…ai gjithher po e gjen menyren me mshkru edhe kena me gjet menyren me u taku …kshtu qe sa nuk jeni feju ose me u bo lidhja ma serioze ma mir leje…se besommm nuk ka kurgjo prejj ksaj pune .