Po cpun ka vellai me u pyet ne shtepin time Ai ka jeten e vete, vazhdimisht me thot “Shiko Burri yt e beri…”!

Po cpun ka vellai me u pyet ne shtepin time Ai ka jeten e vete, vazhdimisht me thot “Shiko Burri yt e beri…”! – Pershendetje te nderuar , jam ni grua 30 vj jam shum e vuajtur ne jeten time ,shkak se jemi rrit ne nje familje ku baba jon asht kan alk****st na ka dhu*u fizikisht dhe psiqikisht pa fund .jemi dy motra e kemi nji vlla , une jetoj jasht dhe vllai jeton me prindrit e motra jeton ne shpin time me djalin tim shkak i dokumentave qe nuk i kam kjo esht e perkohshme mos me i hup shkollen djalit . jam ne hall te madh motra e vllazni ju lutna jepni ni mendim te sinqert pasi po kaloj depresjon prej familjes time , motra jeme qe 13 vjet kalon me ni djal e shkak se kushtet ekonomike nuk jan per asnjanin nuk jan tu mujt me marr hapa te ma tejshem jo qe nuk duhen me nj tj ,ne te gjith e njofim vjen te na dalim dreka darka ama kur vjen puna familja jeme me hypin ne kry pa te drejt foli motres te ndahet ! po kush jam une me nderhy te motra jeme 27 vj ne jeten e saj i them familjes time bindeni ju ju e keni fmi mu mos me perzini ne kto pune ata duhen per mu asht gjynah prej tmadhit allah me i nda kur familja jeme kurr nuk kan majt pergjegjsi per ne ne gjeth kemi punu e jetu qe 13 vjet kur i kam pas e ka mas pakti 9 vjet qe jetoj e ndame pi familjes gjeth i kam ndihmu sa kam pas mundsi ama kurr nuk ju kam lyp sen bile edhe motren vet e kam majt bashk me fmijen e tem e mu tasht familja me lypin mi dhan motres shkelmin per cka kur sen sasht ka ban . cdo njeri ka drejt mu dashuru aj per mu asht burri motres time perderisa ato duhen me nj tj . qe 1 muj jam ka luj mendsh burri jem i ka marr ne pune edhe vllain edhe shokun e motres teme per 3 jav me jua nimu kapak se i dhimen me jua lehtsu pak jeten , ama vllai jem spo don me na pa me sy mu edhe motren na shan na ofendon vetem pse e ka marr burri jem ne pune ata . ej mor zot po nhall qe jam i kam than vllait nese sdo me ardh me punu mos hajde se per mu sje tu punu per vete tane qysh dush banja ama mos e kushtezo njeriun ne shpi te vet se kerkush nuk te duron me i than o merr mu o merr at tj , vet burrit nuk i thot me thot mu thuj ti une i tham nuk nderhy ne punen e burrit tim aj e din vet cka ban e tana zihet me mu e nana jeme me thot ani se vllai ju shan ju ofendon ju qafeni ti mthot mu ke muj me shmang problemin me ja ba qefin vllait e mos me marr shokun e motres me punu , po cpun ka vllai me u pyt ne shpin teme aj ka shpin e vet masi nuk e do shokun e motres kurr mos e fuse mrena po me mu nuk ka pune se une si motren vllain njejt i kam e shpirti me dhem per motren se shum asht tu e vujt e shoku i vet tana heret me thot tan kto keqtrajtime si po ja bajn ksaj do vjen dita si nuk kan me pa me sy as ai motren e as ato ciken ama mu me dhimbset motra se vllai jem asht kokfort pa lidhje e don me i shku vec aja cka thot ai ama ska te drejt mu perzi jeten e motres e as ne shpin teme se po ma shkatrrojn jeten jam tu e lendu veten se nuk po muj mu kuptu me to nuk po muj mu kuptu me to nuk po muj me ja shti nkry qe nuk non me u perzi ne punet e tjetrit deri sa nuk e lyp mendimin tend nuk eshte e drejt e jotja kjo . ju lutna publikoje sonte se shum be jam tu vujt allahu ju rujt tgjithve.